Проектно вишукувальні роботи

Проектно вишукувальні роботи Діяльність будівельних організацій та будь-яких інших суб”єктів господарювання, які інвестують кошти у розвиток власного бізнесу через будівництво нових об”єктів, розширення, реконструкцію та технічне переоснащення діючих виробництв неможлива без розробки та узгодження відповідними державними органами проектної та проектно-кошторисної документації. Отже, проектно вишукувальні роботи і будь-яка діяльність у сфері виконання проектно-вишукувальних робіт підлягає ліцензуванню.

Проектні організації, як суб”єкти господарювання, що мають відповідні ліцензії, на свій ризик і власними силами за відповідну плату виконують проектні роботи (проектні та вишукувальні роботи для нового будівництва, розширення, реконструкції та технічного переоснащення підприємств, будівель і споруд, ремонту житла, об’єктів соціальної сфери і комунального призначення та благоустрою, а також реставрації пам’яток архітектури і містобудування) на замовлення організацій, підприємств, установ та громадян.

Суб”єктам господарювання, які вирішили інвестувати кошти у будівництво об”єктів нерухомості, при підготовці інвестиційного проекту необхідно пам”ятати, що замовлення проектної та проектно-кошторисної документації є суттєвою статею витрат. Замовлення проектних та вишукувальних витрат повинно забезпечити виконавцеві (проектній організації) не лише компенсацію витрат на виконання робіт (собівартість робіт чи послуг), але і плановий прибуток.

Саме тому замовникам проектних та вишукувальних робіт заздалегідь необхідно знати, які саме статті формують собівартість проектно-вишукувальних робіт та нормативно-правові акти, які регулюють діяльність проектних фірм.

Доцільно при підписанні договору на проведення проекних та вишукувальних робіт підписати кошторис витрат виконавця на проведення проектних та вишукувальних робіт.

Результати проведення проектних та вишукувальних робіт (передана виконавцем документація) є нематеріальним активом замовника і відноситься на валові витрати підприємства, а відтак зменшує розмір прибутку до оподаткування.


• КУРС ВАЛЮТ
 
bank-ua.com   bank-ua.com
bank-ua.com   bank-ua.com

• ПОГОДА
 
Яндекс.Погода
Яндекс цитирования
Web Page Rank Icon
СБ© 2009