Система блискавкозахисту

Атмосферні розряди або, інакше кажучи, блискавки мають нищівну силу, яка може представляти для життя людини та збереження його майна серйозну небезпеку. Середовище, яке оточує людину, складається з чутливого сучасного електронного обладнання, яке досить сильно вразливе до впливу перенапружень атмосферного і комунікаційного характеру.

БлискавкозахистНа сьогоднішній день уберегтися від розрядів блискавки, яка впродовж багатьох тисячоліть здавалася непередбачуваною і непереборної природною силою, цілком реально. В актуальності систем захисту від перенапруги і блискавкозахисту не засумнівається будь-який,хто хоч раз став свідком наслідків удару блискавки.

Саме поняття блискавкозахист має на увазі під собою цілий ряд технічних рішень та комплекс спеціальних пристосувань. Для застосування активних блискавкозахисних систем основною документацією є французький стандарт NFC 17-102.

Також блискавкозахист покликаний не тільки захищати електроприлади й електроніку від перепадів напруги, але й запобігти пожежі.

Принцип роботи системи блискавкозахисту не такий вже й складний. Прийнявши удар блискавки на себе система, яка складається з провідників надійно з'єднаних між собою, визначає для струмів розряду блискавки найбільш прямий і легкий шлях до тієї точки, куди ці струми прагнуть - тобто до землі. Ніяких іскор при цьому не буде, так як немає зазорів, через які потрібно перескакувати у вигляді іскри. Елементи зовнішнього блискавкозахисту мають такий розтин, що перешкоджає сильному нагріванню при протіканні по них досить великих струмів блискавки.

Доволі серйозні пошкодження виникають при попаданні блискавки прямо в дроти повітряної лінії електричних передач, які є найпоширенішим способом підведення електроенергії до багатьох промислових і цивільних об'єктів. У такому випадку велика частина струмів блискавки потече далі через всі доступні вступні пристрої будинку або цеху, використовуючи всі можливі варіанти для того, щоб досягти землі. І ніхто не зможе вгадати яким шляхом піде струм блискавки, цілком можливо, що на ньому може зустрітися дороге устаткування.

З метою запобігання пробою ізоляції і, як наслідок, короткого замикання, доцільно встановити на шляху струмів блискавки надійне перешкода, наприклад, пристрій захисту від імпульсних перенапруг - розрядник. Такий пристрій спільно з системою зрівнювання потенціалів, які повинні бути обов'язково передбачена проектувальником, створять внутрішню систему блискавкозахисту будинку, цеху або іншого приміщення.

Грамотно виконана система блискавкозахисту за рахунок відсутності в приміщенні точок з різними потенціалами зможе запобігти ураження струмом людей і устаткування.

Системи блискавкозахисту можуть бути виконані в різних варіантах, наприклад, з окремо стоять і суміщеними стрижневими блискавковідводами, з блискавковідводами з активним блискавкоприймачем і т.д.


• КУРС ВАЛЮТ
 
bank-ua.com   bank-ua.com
bank-ua.com   bank-ua.com

• ПОГОДА
 
Яндекс.Погода
Яндекс цитирования
Web Page Rank Icon
СБ© 2009