Блискавкозахист

БлискавкозахистГроза – прекрасне і дивовижне своєю потужністю атмосферне явище, при якому усередині хмар або між хмарою і земною поверхнею виникають електричні розряди — блискавки, що супроводжуються громом. Гроза відноситься до найнебезпечніших для людини природних явищ, по кількості зареєстрованих смертних випадків лише повені приводять до більших людських втрат. Кожного року на планеті Земля відбувається близько 1,5 мільярдів ударів блискавок. Від блискавок щорік гинуть десятки тисяч людей, а матеріальний збиток, що наноситься блискавками, оцінюється понад 1 млрд. дол. США. Кожна сьома пожежа в сільській місцевості «спровокована» блискавкою.

Блискавка дуже небезпечна для людей, оскільки її прямий удар часто приводить до смертельного наслідку. Також можливе руйнування або спалах будівель і споруд після попадання в них блискавки, а також пошкодження чутливого устаткування внаслідок супутнього блискавці імпульсного електромагнітного поля. Тому, щоб уберегти себе і своїх близьких, необхідно потурбуватися про захист від блискавки.

Отже, блискавкозахист (громозахист, грозозахист, захист від блискавки)— це комплекс заходів і спеціальних пристосувань для забезпечення безпеки будівлі, а також майна і людей тих, що знаходяться в ній. Такі терміни як громозахист або громовідвід є застарілими і технічно не точними. Оскільки грім - це «звуковий супровід» блискавки. Технічно вірними термінами є грозозахист і блискавкозахист.

Відповідно до діючого Національного стандарта України - ДСТУ Б В.2.5-38:2008 (Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд) блискавкозахист будівель підрозділяється на зовнішній і внутрішній. Зовнішній блискавкозахист являє собою сукупність заходів для захисту від прямого удару блискавки. Система блискавкозахисту складається з наступних елементів:

- блискавкоприймач (громовідвід);

- струмовідвід;

- заземлюючий пристрій.


Внутрішній блискавкозахист - сукупність заходів щодо захисту від вторинних проявів блискавки (захист від перенапружень). Внутрішній блискавкозахист повинен вирівняти потенціали на металевих частинах Вашого будинку (електропроводка, труби, кабелі та ін.) за допомогою ОПН (обмежувач перенапружень, розрядник, УЗІП).


• КУРС ВАЛЮТ
 
bank-ua.com   bank-ua.com
bank-ua.com   bank-ua.com

• ПОГОДА
 
Яндекс.Погода
Яндекс цитирования
Web Page Rank Icon
СБ© 2009