Системи безпеки супермаркетів

Сьогодні жоден магазин не застрахований від пограбування. Збройні напади відбуваються, де завгодно: у хімчистках, ресторанах, підприємствах швидкого харчування, крихітних лавках і в супермаркетах.

Системи безпеки черкасиБагато підприємців вважають, що пограбування їм не загрожує. Але цей забобон швидко розвіється, коли одного вечора, напавши на продавців або касу, грабіжники відберуть всю виручку або товар. Подібна подія змусить підприємця вжити додаткових заходів щодо забезпечення системи безпеки магазину. Але краще,якщо ці заходи будуть прийняті завчасно.

Заходи щодо забезпечення системи безпеки:

На вікнах і дверях не повинно бути великих ширм, рекламних плакатів, фіранок і інших заслонів, які заважають побачити касу зовні.
Зовні дверей і вікон встановіть інгібітори, що відлякують пристрою у вигляді мерехтливих світлодіодів або наклейки з попереджуючими написами, типу «Встановлено охоронна сигналізація», «Ведеться телеспостереження». Непогано зміцнити ці наклейки на полицях з товаром і на касі.Це зможе дисциплінувати покупців і відлякувати зловмисників.
Встановіть у дверях магазинів датчики виміру зростання. Якщо пограбування сталося, ці пристрої дадуть точні відомості про зростання грабіжника, що з'явиться важливим зведенням для його якнайшвидшої піймання.
На хорошу освітленість кас.
Покладіть в касовий апарат купюри-пастки, помічені спеціальним складом, дивись тільки в ультрафіолетовому світлі. Номери цих купюр попередньо перепишіть.
Встановіть у касі датчик останньої банкноти.При вилученні з каси всіх купюр, разом зі спеціально закріпленій, буде виданий сигнал тихої тривоги до групи реагування.
Встановіть на касі і інших місцях, де найбільш вірогідна активація сигналу тривоги, сповіщувачі тривоги.Це можуть бути кнопки для подачі сигналу коліном або рукою, педалі, рейки для ноги, кнопки з пам'яттю, що дозволяють визначити, хто подав сигнал, спеціальні радіобрелки і т.д. Натискання на будь-яке з цих пристроїв активізує тихий виклик групи реагування.У випадках, коли дії грабіжників не представляють небезпеки для життя, ефективним для відлякування зловмисників та привернення уваги перехожих є активізація внутрішніх та зовнішніх ревунів, сирен і Світломаяки.
Вкладіть у касу хімічну пастку у вигляді купюр, з нанесеним на них спеціальним, невидимим порошком, здатним позначити всі, до чого торкався зловмисник (гроші, одяг, двері машини, під'їзду і квартири, перила, руки тих, кому передавалися гроші).І хоча речовина невидимо, при затриманні можна легко довести причетність до пограбування певної особи, так як при ультрафіолетовому освітленні важкозмивні залишки порошку будуть світитися.
Вкладіть у касу хімічну пастку у вигляді купюри, спорядженої тендітної капсулою зі спеціальним барвником.При затиску грошей в руці або поміщення їх у кишеню капсула руйнується і рясно забарвлює шкіру людини в яскраві бурі кольори, які тривалий час не можна змити ніякими засобами. Пофарбований порушник буде добре видно в натовпі.
Протягом робочого дня періодично вилучали готівкові гроші з каси і пишіть в сейф.
Встановіть систему відеоспостереження з цілодобовою записом і організуйте семиденне архівування та зберігання відеокасет.Це, при необхідності, допоможе вам відновити ситуацію візиту непроханого гостя, отримати його зовнішні дані і сприяти швидкій затриманні.Крім цього, аналіз відеозаписів дасть можливість своєчасно реагувати на розкрадання всередині колективу, поточне злодійство серед покупців, а також успішно вирішувати деякі конфліктні ситуації з покупцями.Якщо немає фінансової можливості для встановлення системи телеспостереження, використовуйте, так звані, "DUMY-телекамери", дешеві муляжі телекамер. Встановлені по всьому магазину, вони, безсумнівно, не тільки зіграють неоціненну роль у запобіганні крадіжок, але і зможуть дисциплінувати співробітників.Наявність всевидючого «ОКА» надає неоціненне вплив на психіку людей.
Всю решту готівку поміщайте в сейф, обладнаний кнопкою тривоги на випадок виклику мобільної групи охорони.
Підрахунок готівки проводите в безпечному місці, недоступному для сторонніх.Добре зміцните вікна і двері в касовій кімнаті. Вхідні двері обладнайте системою контролю доступу: карткової або біометричної з електронним замком, кодовою клавіатурою. Клавіатура доступу може володіти спеціальною функцією: «вхід під загрозою».Суть її в тому, що, якщо продавця змусять набрати код системи доступу під загрозою розправи і відкрити двері, одночасно піде тихий сигнал тривоги на виклик мобільної групи охорони.
Відправку грошей в банк здійснюйте в різний час і в супроводі не менше двох працівників.При значних сумах виручки укладіть договір на інкасацію з охоронною фірмою
Не привертаючи до себе уваги, виносьте гроші в звичайних сумках, а не в спеціальних банківських упаковках або прозорих пакетах.
На хорошу освітленість території навколо магазину.
Простежте, щоб поблизу виходів з магазина не було ніяких зайвих предметів або кущів, що дозволяють зловмисникам сховатися.
Можна встановити в магазині спеціальний тамбур або шлюз, що складається з двох скляних дверей, що працюють за принципом: перша двері не відкриється, поки не буде закрита друга. Вхідні та вихідні люди якусь секунду знаходяться всередині тамбура з двома закритими дверима.При необхідності, можна заблокувати тамбур з грабіжниками за допомогою електронних замків, а після цього подати кнопкою сигнал на підрив газового сльозоточивої пиропатрона «Кобра» всередині тамбура. Це звичайно заспокоює зловмисників до приїзду міліції.Іноді на вході в дуже дорогі ювелірні магазини встановлюється рамковий металошукач, що реагує на зброю. Перераховані вище заходи дозволяють значно ускладнити дію грабіжників і швидко їх знайти.


• КУРС ВАЛЮТ
 
bank-ua.com   bank-ua.com
bank-ua.com   bank-ua.com

• ПОГОДА
 
Яндекс.Погода
Яндекс цитирования
Web Page Rank Icon
СБ© 2009